Page Title

Data

Naast zijn onderzoeksresultaten, stelt het FPB ook heel wat databanken ter beschikking. Die databanken kunnen zowel historische data als vooruitzichten bevatten.

Economische begroting 2021 / juni 2020 - Statistische bijlage [MOD]

Tabel B.6. Rekening van de particulieren

download 
Tabel B.6. Rekening van de particulieren (1)
Miljarden euro
2015201620172018201920202021
I. Lopende transacties
a. Middelen363.32369.52382.27392.36404.49394.48413.16
1. Netto-exploitatieoverschot9.189.4410.1510.9110.957.429.56
2. Netto gemengd inkomen27.0227.4727.9627.9828.7325.7928.28
3. Beloning van werknemers214.44218.33226.16233.42241.48227.20242.60
Brutolonen157.36162.27168.33174.63180.96168.76180.82
Werkelijke sociale premies ten laste van werkgevers44.3443.4444.5645.4946.9544.2347.40
Toegerekende sociale premies ten laste van werkgevers12.7312.6213.2813.3013.5714.2114.38
4. Netto-inkomen uit vermogen26.5325.7826.9326.7426.8824.5527.04
Ontvangen rente2.672.051.881.791.261.211.24
Betaalde rente (-)1.961.661.691.841.501.451.45
Winstuitkeringen14.6815.0716.0216.4916.3213.7315.82
Overige11.1310.3110.7210.3010.8011.0611.43
5. Sociale uitkeringen81.2883.2386.1688.3491.14102.86100.54
6. Overige netto-inkomensoverdrachten1.772.051.981.701.863.702.02
7. Mutaties in voorzieningen pensioenverzekering3.113.222.933.283.462.983.12
b. Bestedingen350.81356.86369.66380.30388.39363.14390.73
1. Belastingen op inkomen en vermogen54.0353.6255.5156.8356.4154.4757.08
2. Sociale premies, waarvan: 82.8582.1584.6286.2188.8585.4790.47
Werkelijke sociale premies70.1269.5371.3572.9275.2871.2676.09
Toegerekende sociale premies12.7312.6213.2813.3013.5714.2114.38
3. Consumptieve bestedingen213.93221.09229.54237.25243.13223.20243.18
c. Nettobesparingen12.5112.6612.6112.0716.1131.3422.43
II. Kapitaaltransacties
a. Middelen0.730.590.600.570.700.800.93
b. Bestedingen7.998.158.248.679.405.378.14
1. Bruto vaste kapitaalvorming22.7523.4524.0125.1026.8222.9826.19
2. Afschrijvingen (-)17.8718.1618.7819.6020.1920.2820.90
3. Vermogensheffingen3.643.353.623.773.403.293.48
4. Voorraadverandering en saldo aan- en verkopen van kostbaarheden-0.070.05-0.030.030.030.030.03
5. Saldo aan- en verkopen van niet-geproduceerde niet-financiële activa-0.50-0.59-0.63-0.69-0.72-0.72-0.72
6. Overige te betalen kapitaaloverdrachten0.040.050.070.060.060.070.07
III. Vorderingenoverschot (+) of tekort (-)5.255.104.973.977.4126.7815.22
in % van het bbp1.261.191.110.861.576.253.25
(1) Huishoudens (inbegrepen zelfstandigen) en izw's ten behoeve van huishoudens
Please do not visit, its a trap for bots