Economische begroting 2020 / september 2019 - Statistische bijlage [MOD]

download 
Kerncijfers voor de Belgische economie
Wijzigingspercentages in volume - tenzij anders vermeld
2014201520162017201820192020
Consumptieve bestedingen van de particulieren0.60.91.71.11.00.81.2
Consumptieve bestedingen van de overheid0.60.6-0.20.61.01.21.0
Bruto vaste kapitaalvorming5.82.73.81.83.03.21.8
Totaal van de nationale bestedingen2.01.62.11.11.11.01.3
Uitvoer van goederen en diensten5.23.57.65.03.62.81.6
Invoer van goederen en diensten6.23.48.54.33.32.61.8
Netto-uitvoer (bijdrage tot de groei van het bbp)-0.80.1-0.50.60.30.2-0.2
Bruto binnenlands product1.31.71.51.71.41.11.1
Nationaal indexcijfer der consumptieprijzen0.30.62.02.12.11.51.4
Gezondheidsindex0.41.02.11.81.81.61.5
Reëel beschikbaar inkomen van de particulieren0.70.11.21.41.22.41.5
Spaarquote van de particulieren (in % van het beschikbaar inkomen)12.511.811.311.511.613.013.3
Binnenlandse werkgelegenheid (jaargemiddelde verandering, in duizendtallen)19.840.758.964.561.762.136.9
Werkloosheidsgraad (Eurostat-standaard, jaargemiddelde)8.58.57.97.16.05.55.5
Saldo lopende rekening (betalingsbalans, in % van het bbp)-0.9-1.0-0.60.7-1.3-0.8-1.0
Wisselkoers van de euro in dollar (aantal dollars voor 100 euro)132.9111.0110.6113.0118.1112.3113.3
Korte rente (Euribor, 3 maanden) (%)0.2-0.0-0.3-0.3-0.3-0.4-0.6
Lange rente (OLO, 10 jaar) (%)1.70.80.40.70.70.1-0.2
Please do not visit, its a trap for bots